plakat telefon zaufania 800080222 m

 

 

Zaloguj się

Zmarł Zygmunt Wujek, autor licznych rzeźb i pomników, nauczyciel rzeźby w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie

22 grudnia 2018 r. zmarł dr Zygmunt Wujek – rzeźbiarz, autor licznych rzeźb i pomników, a w latach 1983-1987 – nauczyciel rzeźby w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie.
Był człowiekiem wyjątkowym, o niezwykłej życzliwości dla ludzi i z wielkim dystansem do siebie. Przebywanie z Nim stawało się twórczą, intelektualną i osobowościową przygodą. Jesteśmy zaszczyceni i wdzięczni, że było nam dane spotkać profesora Wujka, na naszych szkolnych drogach.

fot. Wojciech Szwejfot. Wojciech Szwej

 

fot. Wojciech Szwejfot. Wojciech Szwejfot. Wojciech Szwej
Pogrzeb prof. Zygmunta Wujka odbędzie się w czwartek – 27 grudnia 2018r.:

   godz. 11.00 – msza św. pogrzebowa, w Kościele pw. Św. Wojciecha, w Koszalinie;
   godz. 12.30 – pożegnanie w Sali pożegnań (cmentarz w Koszalinie);
   godz. 13.00 – wystawienie ciała w kaplicy cmentarnej.
Prosimy nauczycieli i uczniów naszej Szkoły, przebywających w Koszalinie i okolicy, o udział w uroczystościach pogrzebowych.

 

Serdeczne podziękowania za udostępnienie pięknych fotografii Profesora dla Wojciecha Szweja.

Konkurs "Ołówkiem i pędzlem"

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


kbp 

koszalinski grafik kultury