piątek, 25 października 2013 09:26

Otrzęsiny klas pierwszych Liceum Plastycznego

Napisane przez Sylwia Kordońska

Jednym z punktów programu otrzęsin był wyścig na deskorolkachJednym z punktów programu otrzęsin był wyścig na deskorolkach17 października 2013r., zgodnie z corocznym zwyczajem naszej szkoły, odbyły się otrzęsiny klas pierwszych Liceum Plastycznego. Tradycyjnie, uczniowie klas drugich przygotowali dla swoich młodszych kolegów szereg zadań i konkurencji.

Prowadzący – Joker (Anna Misiurny) i Harley Quinn (Aleksandra Rojewska) – rozpoczęli uroczystość od powitania „kociaków”, pani dyrektor oraz pozostałych gości.
Kostiumy wszystkich uczestników zabawy przedstawiały postaci z popularnych komiksów Marvela i znanych bajek.
W pierwszej konkurencji podziwialiśmy zatem hiphopowe popisy takich osobistości jak Wolverine, Hulk, Kapitan Ameryka, Quasimodo, Shrek czy Pipi Langstrumpf.
W składzie jury zasiedli prowadzący oraz sam ‘Qba Wojewucki’ (Aleksandra Wilkowska).


 

Kolejnym punktem programu otrzęsin była klasowa sztafeta, w której na uczniów klas pierwszych czekał między innymi nietypowy wyścig na deskorolkach.


Szereg następnych dyscyplin był ściśle związany z profilem naszej szkoły. Uczniowie musieli zatem ulepić podobiznę swojego wychowawcy z masy solnej. Prosta sprawa? Nie ze związanymi rękoma!
Namalowanie martwej natury to dla ucznia Plastyka bułka z masłem! Niestety, niewielkim utrudnieniem mogą okazać się zawiązane oczy…

Po trudach konkurencji plastycznych uczniowie wybrali się na krótki pochód po mieście. Niosąc wykonanie przez siebie sztandary uczestnicy zabawy maszerowali z pieśnią na ustach, przyciągając wzrok przechodniów.

Gwoździem programu okazał się być tunel strachu przygotowany przez drugoklasistów w piwnicy szkoły. Ciemny korytarz pośród mrocznych krzyków rodem z horroru oraz zwisających pajęczyn przeszła także sama pani dyrektor Marzena Jermak oraz wychowawcy klas pierwszych – Urszula Januszewska i Paweł Furmański.

Otrzęsiny zakończono uroczystą przysięgą pierwszaków, którzy od tego dnia przestali być „kotkami”, a stali się pełnoprawnymi uczniami koszalińskiego Plastyka.
(Sylwia Kordońska)


Fot. Agata Bujnicka IVG, Daria Skoczypiec IIIA, Karolina Schulz IIA, Nikola Kaczmarzyńska IVG (korekta Katarzyna Gwardiak-Kocur)

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


kbp 

koszalinski grafik kultury

Zaloguj się