W związku z podjęciem działań mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-COV-2 na ternie kraju, zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze w ZSP im. Władysława Hasiora w Koszalinie zostają w dniach od 12 marca do 10 kwietnia 2020 r. zawieszone. W czasie zawieszenia zajęć dydaktycznych szkoła obsługuje interesantów wyłącznie telefonicznie pod numerem telefonu 459 450 064 !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaloguj się

Rozpoczęła się rekrutacja do klasy pierwszej Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Plastycznych w Koszalinie na rok szkolny 2020/2021.

Zainteresowanych przyjęciem do klasy pierwszej informujemy, iż nabór do naszej szkoły nie jest objęty rekrutacją elektroniczną koszalińskiego Elektronicznego Systemu Zarządzania Oświatą. Oznacza to, iż w sekretariacie szkoły należy złożyć tradycyjne podanie.

 

Po złożeniu podania (do 04 czerwca 2020r. CZWARTEK) kandydaci muszą jeszcze pomyślnie przejść przez egzamin wstępny, który odbędzie się 08, 09 czerwca 2020 r. Składa się on z dwóch części: z części praktycznej (zbadanie predyspozycji plastycznych i wrażliwości estetycznej kandydata) i z części teoretycznej (badanie zainteresowań kandydata wybraną dziedziną sztuki i zjawiskami kulturalnymi - Pobierz zagadnienia egzaminacyjne). Ogłoszenie wyników egzaminu nastąpi 15 czerwca 2020r.
Uczniów, którzy zdecydują się przez najbliższe lata kontynuować naukę w naszej szkole, przygotowywać się do matury i rozwijać swoje zainteresowania plastyczne, zapraszamy na spotkania konsultacyjne, które odbędą się w dniach 01, 02, 03 czerwca 2020 r. o godz. 16:00.

Co powinieneś wiedzieć o jeszcze:

 • Jesteśmy jedną z najlepszych szkół plastycznych w Polsce. Kilkakrotnie  zajęliśmy pierwsze miejsce w kraju w Ogólnopolskim Przeglądzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby, organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, co świadczy o bardzo wysokim poziomie kształcenia z przedmiotów takich jak rysunek i malarstwo oraz rzeźba. Możemy pochwalić się również wieloma innymi znaczącymi sukcesami z przedmiotów ogólnokształcących, a nasi uczniowie co roku udowodniają, że nie tylko jakość kształcenia artystycznego w naszej szkole stoi na wysokim poziomie! Średnie wyniki uzyskane z egzaminów dojrzałości dają nam wysokie miejsca w maturalnym rankingu koszalińskich szkół.

 • Również średnie ubiegłorocznych egzaminów gimnazjalnych potwierdzają wysoki poziom przygotowania naszych uczniów z przedmiotów ogólnokształcących. Uzyskane wyniki plasują  naszą szkołę w czołówce najlepszych gimnazjów miasta Koszalina

 • Do naszej szkoły zapraszamy zdolnych plastycznie uczniów, a także takich, których potencjał twórczy jeszcze nie został odkryty.

 • Dzięki niewielkiej liczbie uczniów w szkole nikt nie jest anonimowy i panuje tu przyjazna atmosfera.  Mało liczne klasy sprzyjają lepszemu przekazywaniu wiadomości i zwiększają aktywność młodzieży

 • W obydwu szkołach realizowane jest kształcenie ogólnokształcące i kształcenie artystyczne umożliwiające uzyskanie tytułu zawodowego plastyk

 • Obok przedmiotów kierunkowych (specjalizacji) realizowane są następujące przedmioty artystyczne: historia sztuki, fotografia, podstawy projektowania, rysunek i malarstwo, rzeźba

 • Po zakończeniu kształcenia w szkole plastycznej uczeń przystępuje do egzaminu dyplomowego, który składa się z:
  części praktycznej, która polega na prezentacji przed komisją pracy dyplomowej i
  części teoretycznej, która jest egzaminem z zakresu historii sztuki.

 • Absolwenci Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie z powodzeniem podejmują studia na najlepszych uniwersytetach i innych renomowanych uczelniach. Nasi absolwenci zdobywają sukcesy na wielu polach,  piszą o nich znaczące magazyny i portale

 • Jesteśmy organizatorami Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych. Biennale, które cieszy się dużą popularnością wśród uczniów szkół plastycznych, jest przez nas organizowane już od ponad 20 lat

 • Wiosną każdego roku organizujemy dwutygodniowy plener malarski dla uczniów  przedostatnich klas. Młodzi artyści wyjeżdżają wówczas w niezwykle malownicze miejsca w Polsce

 • Nasi uczniowie już w klasie pierwszej liceum dokonują wyboru jednej z PIĘCIU specjalizacji, mając do wyboru:
  CERAMIKĘ ARTYSTYCZNĄ, PROJEKTOWANIE GRAFICZNE, SNYCERSTWO, TKANINĘ ARTYSTYCZNĄ oraz nową FOTOGRAFIĘ ARTYSTYCZNĄ
 • CERAMIKA ARTYSTYCZNA


   


  Dobrze wyposażone pracownie i nowoczesny piec ceramiczny pozwalają na wykonywanie unikatowych prac, które zdobyły już wiele prestiżowych nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

   PROJEKTOWANIE GRAFICZNE (dawniej reklama wizualna)
  W pracowni wyposażonej w nowoczesny sprzęt komputerowy i oprogramowanie graficzne uczniowie pracują wykorzystując graficzne programy komputerowe – podstawowe narzędzia pracy każdego grafika. Absolwenci tej specjalizacji podejmują studia na kierunkach takich jak: grafika, projektowanie wnętrz, reżyseria, design, wzornictwo albo podejmują samodzielną działalność na rynku kreatywnym.

  SNYCERSTWO


  Głównym celem nauczania snycerstwa jest przygotowanie do prac rzeźbiarskich związanych z odtwarzaniem rzeźb i detali stolarki - snycerstwa w budynkach zabytkowych, meblach rzeźbionych i wykonawstwa własnych realizacji rzeźby w drewnie.

   TKANINA ARTYSTYCZNA


  Na tkaninie artystycznej uczniowie projektują i samodzielnie wykonują oryginalne tkaniny artystyczne i elementy dekoracji wnętrz. Współcześnie zauważa się ogromne zainteresowanie tą dziedziną sztuki.
  Specjalistów w tej dziedzinie na rynku pracy ceni się bardzo wysoko.

  NOWA - FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA

   

  Na fotografii artystycznej uczniowie będą pracować zarówno w technice cyfrowej, jak i tradycyjnej negatywowo-pozytywowej. Na tej specjalizacji uczeń zrealizuje program pozwalający na zapoznanie się podstawami fotografii, pozna szeroki wachlarz technik studyjnych i plenerowych, rozwinie swoją świadomość estetyczną na bazie wiedzy z zakresu historii fotografii. Pracownia fotografii składa się z ciemni fotograficznej, pracowni komputerowej oraz studia fotograficznego. Realizowane ćwiczenia przygotują ucznia do podjęcia pracy oraz nauki na poziomie akademickim. Dodać trzeba, iż nasi uczniowie pracujący na obowiązkowym dla wszystkich uczniów przedmiocie Podstawy fotografii i filmu są laureatami licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

 "Plastyk jak malowany" - reportaż TV Max w Koszalinie (czerwiec 2014r)

 

Czytaj również:

Szczegóły rekrutacji - Liceum Plastyczne

Nie boimy się matury z... języka polskiego!

Nie boimy się matury z... matematyki!

Nie boimy się matury z… języka angielskiego!

Nie boimy się matury!

Więcej w tej kategorii: « Rekrutacja elektroniczna Do pobrania »

Z powodu licznych pytań odnośnie dostępu do dziennika elektronicznego LIBRUS zamieszczamy krótką instrukcję logowania użytkownika poprzez przeglądarkę internetową. Jednocześnie prosimy o systematyczne sprawdzanie powiadomień wysyłanych za jego pośrednictwem do uczniów, rodziców i nauczycieli.

Poradnik logowania LIBRUS.pdf

 

 

Warsztaty RAKU 

 

 

 

Podstawy projektowania

Snycerstwo

Pracownia rzeźby

Ceramika artystyczna

Rysunek i malarstwo

Tkanina artystyczna

Projektowanie graficzne

Fotografia


Tagi: Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie, szkoła plastyczna, Koszalin, gimnazja w Koszalinie, plastyk, uczniowie plastyka, biennale, lp, ossp, zsp, Władysław Hasior, gimnazjum plastyczne, przegląd szkół plastycznych, liceum ogólnokształcące, gimnazjum, szkoły w Koszalinie, egzaminy do plastyka, liceum plastyczne w Koszalinie, konkursy plastyczne, matura, rysunek, malarstwo, rzeźba, ceramika, reklama wizualna, snycerstwo, tkanina artystyczna, fotografia, liternictwo, projektowanie, historia sztuki, plastyk koszalin, wyprzedarz prac, artysta plastyk, dyplomy, przeglad rysunku malarstwa rzeźby


kbp 

koszalinski grafik kultury